גוגל ארץ - Google Earth™

למי שלא מכיר, גוגל ארץ (Google Earth™) היא תוכנת תלת מימד המאפשרת טיול וירטואלי ברחבי כדור הארץ.
לתוכנה אפשרויות מגוונות להצגת מידע בשכבות כגון: כבישים, בניינים מקומות ועוד.

גוגל ארץ - מבט על כל כדור הארץ גוגל ארץ - אזור ישראל

כלל המקומות בעולם מכוסים על ידי תמונות לוויין באיכויות משתנות מאיכות נמוכה ועד לאיכות גבוהה ביותר.

 

גוגל ארץ - ישראל

עד לגרסה 4.1 של גוגל ארץ, ישראל הוצגה על ידי תמונות לוויין מאיכות נמוכה ולא ניתן היה להתקרב ולראות מקומות באמצעות תמונות תקריב. ההדמיה באזור ישראל היתה מספיקה כדי להסתכל ממרחק של כ8 קילומטרים.

גוגל ארץ - תל אביב מגובה שמונה קילומטר
תל אביב מגובה 8 ק"מ

מגרסה 4.1 הוכנסו תמונות תקריב של ישראל במקומות רבים וניתן להגיע להדמייה של מבט מגובה 1 קילומטר.
איכות ההדימייה מספיקה כדי לראות פרטים רבים, בתים, כבישים ואפילו מקומות הנחשבים לסודיים כגון בסיסי צה"ל, שדות תעופה ועוד.

גוגל ארץ - ירושלים - הר הבית והכותל מגובה קילומטר וחצי
הר הבית והכותל בירושלים מגובה של כ 1.5 ק"מ

בעוד שאת רוב שטחה של ישראל לא ניתן לראות בהדמייה של תמונות תקריב, ניתן לראות מקומות אחרים בהדמייה של תמונות תקריב באיכות גבוהה מאד המדמה הימצאות בגובה 300 עד 400 מטרים.

גוגל ארץ - קרקעית האוקיאנוס, תמונות הסטוריות וסיורים מודרכים

מגרסה 5 גוגל ארץ מאפשרת גם: צפייה בתמונות הסטוריות מרחבי העולם, מעבר למימד נוף: קרקעית הים, אוקיאנוסים ועוד נתוני שטח ימיים. לטיולי מולטמדיה מאפשרת התוכנה סיור פשוט עם הקלטות קול ושמע.

כל אחד יכול להפוך למורה דרך ולהקליט עצמו בסיור על גבי המסך. לאחר ההקלטה של הסיור אפשר כמובן להעלות אותה לרשת ולחלוק עם חברים ומשפחה. אם אתם בחול למשל, תוכלו להקליט עצמכם בסוף כל יום ולשלוח למשפחה את הסיור המודרך במקומות שהייתם בקולכם.

כמו תמיד גוגל מתעלים על עצמם והתוכנה עם החידושים ובכלל מרגשת מהשימוש הראשון גם למשתמשים שכבר מכירים את התוכנה והתקינו גרסאות קודמות יש כמובן שיפורי ממשק, מהירות וביצועים כלליים, שיפורים בממשק העברי ועוד.

מבחינת ישרא, אין הרבה חידושים, גוגל ארץ עדיין מציגה ברוב הארץ תמונות ישנות מ2004 או ישנות יותר באיכות ורזולוציה נמוכה, בערך מגובה קילומטר או יותר. באזור ירושלים יש תמונות לוויין חדשות יותר משנת 2007 אבל לא איתרתי תמונות חדשות יותר או באיכות גבוהה יותר. חבל.

אפשר לשער שזו איננה המילה האחרונה ושבהמשך הדרך צפיות לנו הפתעות חדשות עם כל הוצאת גרסה חדשה של גוגל ארץ. אני כבר לא יכול לחכות...

גוגל ארץ - עסקים ופרסום רלוונטי

מגרסה 4.5 אפשר לראות על המפה עסקים שרשמו את עצמם עם כתובת ומיקום מדוייקים בתוספת פרסומות אדוורדס רלוונטיות. נהדר, אתם יכולים לטייל וירטואלית באזור הגליל ולראות פרסומות של צימרים... אגב, אם יש לכם תמונה של מקום כלשהו, אתם יכולים להעלות אותה וזה תמיד נחמד.

גוגל ארץ - ממשק בעברית

מגרסה 4.3 התווסף לגוגל ארץ ממשק בעברית - מומלץ להתעדכן, להוריד ולהתקין את הגרסה העדכנית ביותר. שמות של מקומות מרכזיים מופיעים בעברית. מקומות משניים עדיין מופיעים באנגלית.

סקירות ויקיפדיה על כמעט כל מקום מתווספות מעת לעת ותוכלו לטייל ולקרוא כמטע אודות כל מקום בצירוף תמונה או שתיים.

גוגל ארץ - סקירת החלל

מגרסה 4.2 התווסף לגוגל ארץ מימד נוסף - סקירת החלל. בגרסה זו ניתן לטייל באופן וירטואלי ברחבי החלל ולצפות בקונסטלציות של הכוכבים וגרמי השמיים. כלי נהדר לחובבי החלל, האסטרופיזיקה וכל מי שמעוניין ללמוד על כוכבים, פלנטות, נבולות ועוד. גרסה 4.2 מכילה סריקות של השמיים שמקורן בטלסקופ האבל ומכאן שלוחה ברכתנו לגוגל על פיתוח הכלי המדהים.

נבולה מתוך גוגל ארץ 4.2
נבולה מתוך גוגל ארץ 4.2

ייבוא קבצים לגוגל ארץ:

להלן התאמות מיוחדות של תצלומי אויר של מקומות בארץ לתוכנת גוגל ארץ.
לאחר שתתקינו את התוכנה (ניתן להורידה באתר גוגל ארץ) הורידו את קבצי המקומות להלן והפעילו אותם באמצעות תוכנת גוגל ארץ.

ישראל - קובץ מקומות - 01

ישראל - קובץ מקומות - 02

 
Google™ and Google Earth™ are registered trademarks of Google, Inc.
No infringement is intended.